Wszywka alkoholowa Gdynia i Gdańsk

Leczenie alkoholizmu esperalem, lub tak zwaną „wszywką” jest dla wielu zagadką wciąż nierozwiązaną. W końcu od zawsze powtarza się, że medycyna i farmakologia nie są w stanie wyleczyć nałogu, który w gruncie rzeczy jest kwestią psychiki. Tymczasem stosowanie esperalu staje się coraz bardziej popularne, zwłaszcza od kiedy powrócił on na rynek. Co to jest esperal? Jak działa i jakie są konsekwencje jego stosowania? Czy faktycznie skutecznie radzi sobie z alkoholizmem?

Co to jest esperal?

Esperal, a właściwie disulfiram to związek chemiczny, za którego pomocą w organizmie zachodzi reakcja powodująca blokadę produkcji pewnego enzymu odpowiedzialnego za trawienie alkoholu. Napoje wysokoprocentowe, które trafiają do wątroby są u zdrowego człowieka metabolizowane, a pozostałością po nim jest tylko niewielka ilość aldehydu octowego, który odpowiada za uczucia związane z kacem. Gdy jednak zablokujemy trawienie alkoholu lekarstwem takim jak esperal, cały spożyty alkohol odłoży się w organizmie jako aldehyd octowy, powodując w ten sposób niezwykle nieprzyjemne wrażenia i odczucia fizyczne. W przeciągu 10 minut od dostania się alkoholu do organizmu pojawić mogą się nudności i wymioty, bóle i zawroty głowy, duszności, pocenie się, pokrzywka, zaczerwienienie twarzy, skoki ciśnienia, tachykardia (czyli przyspieszone bicie serca) oraz nasilony lęk i poczucie strachu przed śmiercią. To jednak nie wszystko.

Esperal w Gdańsku – https://nasz-gabinet.pl/gdansk/

[ratings]

Skuteczne leczenie alkoholizmu z wykorzystaniem zabiegu wszywki alkoholowej esperal

Alkoholizm jest uzależnieniem, a więc organizm przyzwyczajony jest do spożywania pewnych dawek alkoholu. Jeśli używka zostaje odstawiona, organizm przechodzi fazę buntu, a następnie oceniania i uwidaczniania problemów, jakie wywołała długotrwała ekspozycja na alkohol. Potocznie mówi się o tym jako chorobie z odstawienia. I rzeczywiście, w przypadku zastosowania wszywki organizm będzie zmagał się z brakiem alkoholu dostarczanego do organizmu. Sytuacja jest zatem bardzo podobna do tradycyjnego odwyku. Prawdę mówiąc, esperal sam w sobie nie jest w stanie stuprocentowo pomóc – połączyć go należy z chęcią odstawienia alkoholu i zmiany swojego życia, co automatycznie oznacza gotowość na odczuwanie skutków wieloletniego picia w postaci choroby z odstawienia.

Zabieg wszycia esperalu

Jeśli zatem Ty, lub osoba którą znasz zdecyduje się na esperal, czas na zabieg jego wszycia. Poprzedzony on jest wizytą u lekarza, który oceni przeciwwskazania i wystawi odpowiednią receptę na tabletki esperalu. Sam zabieg jego wszycia wykonuje chirurg, a procedura nie trwa dłużej niż 30 minut. Tabletki, odpowiednio sterylne, wszczepia się pod skórę w okolicy pośladków lub łopatek. Zostają tam one przez około 8-12 miesięcy, po czym ich działanie całkowicie zanika. Wszywki można powtarzać dowolną ilość razy, choć oczywiście im szybciej uda się zniszczyć ochotę sięgnięcia po alkohol, tym lepiej dla zdrowia. Wszywka nie jest jednak dla wszystkich. Za wszelką cenę należy unikać jej wszczepiania osobom, które mają problemy zdrowotne dotyczące serca, wątroby, nerek i układu oddechowego. Odradza się to również pacjentom, którzy cierpią na tarczycę i cukrzycę, gdyż esperal może pogłębić chorobę. Jako lek nie koliduje on jednak z innymi lekarstwami, więc jeśli lekarz nie wyrazi sprzeciwu dotyczącego stosowania esperai, po jego wszyciu można w dalszym ciągu stosować wszystkie lekarstwa stosowane przed zabiegiem.

Kliniki leczenia esperal w Polsce

Oprócz realizowania zabiegów w Gdańsku oferujemy także kompleksowe usługi leczenia alkoholizmu w różnych miastach Polski. Zapraszamy do naszych klinik w następujących miastach: Esperal 24h Kraków, PriMed Warszawa, Disulmed Esperal Wrocław – wszystkie wymienione kliniki gwarantują najwyższą jakość usług.

ZAPRASZAMY DO KONTAKU