Detoks alkoholowy w Gdańsku

doctor-1461911723oiy-768x512Gdańsk to największe miasto oraz stolica województwa pomorskiego. Zamieszkuje w nim prawie 500 tysięcy mieszkańców. Bez wątpienia Gdańsk to centrum kulturalne oraz rozrywkowe dla całego rejonu. Wraz z Sopotem oraz Gdynią tworzą tzw. aglomerację trójmiejską. To właśnie w Gdańsku Alko-Quit otworzył swój pierwszy ośrodek. Coraz większy odsetek Polaków cierpi z powodu alkoholizmu – jest to choroba cywilizacyjna która ma ogromny wpływ na funkcjonowanie jednostki w społeczeństwie oraz rodzinie. Dzięki indywidualnemu podejściu, nasza klinika pomaga wielu mieszkańcom Gdańska, Gdyni oraz Sopotu. Staramy się pomóc jak największej liczbie naszych pacjentów.

Nasza klinika oferuje detoks alkoholowy na terenie Gdańska oraz okolic. Metoda ta jest niezwykle skuteczna w walce z alkoholizmem. Odtrucie alkoholowe pozwala na oczyszczenie organizmu z alkoholu i innych toksyn, co bezsprzecznie jest krokiem niezbędnym, aby  wyjść z nałogu alkoholowego. W Polsce detoks jest sposobem znanym stosunkowo niedługo. W przeszłości był wykorzystywany głównie w krajach zachodnich, natomiast nasza klinika zaczęła go stosować jako jedna z pierwszych w Polsce. Osoby uzależnione, które odstawiają alkohol, często muszą walczyć ze skutkami ubocznymi, ponieważ organizm uzależnionego często upomina się o podanie kolejnych dawek alkoholu. Objawami mogą być padaczka, majaczenie a nawet śmierć. Detoks alkoholowy pozwala na uniknięcie tych przykrych efektów. Odtrucie alkoholowe to zespół działań polegający na podawaniu pacjentowi mieszanki leków i płynów, czego skutkiem jest całkowite oczyszczenie organizmu i wydalenie z niego szkodliwych metabolitów alkoholowych. Kuracja wsparta przez detoks alkoholowy wzmacnia organizm uzależnionego i polepsza jego samopoczucie, co zwiększa chęci pacjenta na podjęcie dalszej walki.

Wielu alkoholików popada w ciągi alkoholowe, czyli okresy w których zwiększa się spożycie alkoholu, a osoba uzależniona nie jest w stanie wytrzeźwieć. Alkoholoodtrucie jest jedyną bezpieczną metodą na wyciągnięcie pacjenta z ciągu. Bardzo ważne jest odpowiednie dopasowanie ilości podawanych leków podczas trwania detoksu alkoholowego. Wiele klinik oferuje tzw. ekspresowe odtrucia alkoholowe – są to zabiegi pochłaniające o wiele mniej czasu, ale narażają osobę uzależnioną na ogromne niebezpieczeństwo i uszkodzenie wątroby. Osoby zdecydowane na alkoholoodtrucie powinny zgłosić się do zaufanej klinki, która od lat specjalizuje się w detoksie alkoholowym.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...